Keep on Blogging
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Θεματα σχετικά με την θρησκεία

+23
TeO
marouli
sinefo
Μαίανδρος
luvian_elf
Alchemist
kitsosmitsos
καψοραχη
StrangeLittleGirl
Μιχάλης
Raven
SkinLikeSand
Biomanos
stardust30
astrocat
fanny-banny
La Pelle Noir
Eltha
Thalassini
peggylou
laplace
AtZoN
Admin
27 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Admin
Admin
Administrator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 100-500 σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 462
Εγγραφή : 16/03/2009
https://keeponblogging.forumgreek.com

Θεματα σχετικά με την θρησκεία - Σελίδα 12 Empty Θεματα σχετικά με την θρησκεία

21/3/2009, 14:49
Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Να παραμείνει υποχρεωτικό το μάθημα των Θρησκευτικών στα σχολεια ?
ειστε υπερ η κατά..

laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Θεματα σχετικά με την θρησκεία - Σελίδα 12 Empty Απ: Θεματα σχετικά με την θρησκεία

31/7/2009, 00:29
Alchemist έγραψε:
laplace έγραψε:
Μιχάλης έγραψε:Καλα εχω ενα φιλο που εχει χαψει το παραμύθι που λενε κανε οτι λεει ο χριστος για να σε παρει στον παραδεισο, και η πλακα ειναι οτι το πιστευει και προσπαθει να το περασει και σε εμενα μερικες φορες...
του κανω τις προλαες παμε candy bar να δουμε phyrosun?(οστο του ειχα δηξει βιντεακια που σκανε γκομενες που κανουν στριπτιζ κτλ) και μου κανει οχι ρε φιλε τη λες τωρα ο χριστος αυτα διδασκε τοσα χρονια?τετοια ωρα πρεπει να κοιμαμε ...λολ
επισης το παιδι ειναι 20 χρονων και ακομα με το πουλι του παιζει,λεει πως μονο οταν θα παντρευτεί θα κάνει σεξ με αλλη κοπελα...
πιστευει πως το σεξ ειναι μονο για να κανεις παιδια και οχι η "απολαυση" συμφωνα με το χριστο λεει...
απλα ειναι θρησκος
πολλοι το κανουν αυτο,ακομα κ διασημοι
πχ ο Κακα,ο Πατο(ποδοσφαιριστες της Βραζιλιας)
δεν συμφωνω με τις αποψεις του αλλα τον καταλαβαινω

Αλλα τα λεφτακια τους τα παιρνουν...Δεν αρκουνται στα λιγα ουτε δινουν τον εναν απο τους δυο χιτωνες. Χριστιανοι χριστιανοι αλλα να ζουμε και μεσα στην χλιδη και τις ανεσεις.....

χαχα σωστος!
οπως λενε οι βραζιλιανοι λατρευουν 2 πραγματα:'τα λεφτα κ τον θεο'
Laughing lol! lol!
Alchemist
Alchemist
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 2589
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 23/05/2009
http://www.alchemist32.blogspot.com

Θεματα σχετικά με την θρησκεία - Σελίδα 12 Empty Απ: Θεματα σχετικά με την θρησκεία

31/7/2009, 00:31
laplace έγραψε:
Alchemist έγραψε:
laplace έγραψε:
Μιχάλης έγραψε:Καλα εχω ενα φιλο που εχει χαψει το παραμύθι που λενε κανε οτι λεει ο χριστος για να σε παρει στον παραδεισο, και η πλακα ειναι οτι το πιστευει και προσπαθει να το περασει και σε εμενα μερικες φορες...
του κανω τις προλαες παμε candy bar να δουμε phyrosun?(οστο του ειχα δηξει βιντεακια που σκανε γκομενες που κανουν στριπτιζ κτλ) και μου κανει οχι ρε φιλε τη λες τωρα ο χριστος αυτα διδασκε τοσα χρονια?τετοια ωρα πρεπει να κοιμαμε ...λολ
επισης το παιδι ειναι 20 χρονων και ακομα με το πουλι του παιζει,λεει πως μονο οταν θα παντρευτεί θα κάνει σεξ με αλλη κοπελα...
πιστευει πως το σεξ ειναι μονο για να κανεις παιδια και οχι η "απολαυση" συμφωνα με το χριστο λεει...
απλα ειναι θρησκος
πολλοι το κανουν αυτο,ακομα κ διασημοι
πχ ο Κακα,ο Πατο(ποδοσφαιριστες της Βραζιλιας)
δεν συμφωνω με τις αποψεις του αλλα τον καταλαβαινω

Αλλα τα λεφτακια τους τα παιρνουν...Δεν αρκουνται στα λιγα ουτε δινουν τον εναν απο τους δυο χιτωνες. Χριστιανοι χριστιανοι αλλα να ζουμε και μεσα στην χλιδη και τις ανεσεις.....

χαχα σωστος!
οπως λενε οι βραζιλιανοι λατρευουν 2 πραγματα:'τα λεφτα κ τον θεο'
Laughing lol! lol!

καλα αυτοι φιλε παιζει να ειναι και οι πιο εξαπατημενοι ολου του πλανητη. Καποιοι διακρινονται και οι υπολοιποι ζουν μεσα στην μιζερια και τις φαβελες. Και εχουν τον θεο για παρηγορια. Ο Χριστος του Ριο ειναι λιγο ειρωνικος απο αυτη την σκοπια. Εχει τα χερια ανοιχτα σαν να αγκαλιαζει τα παντα γυρω του αλλα απο κατω του οι ανθρωποι υποφερουν..... Sad
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Θεματα σχετικά με την θρησκεία - Σελίδα 12 Empty Απ: Θεματα σχετικά με την θρησκεία

31/7/2009, 00:33
Alchemist έγραψε:

χαχα σωστος!
οπως λενε οι βραζιλιανοι λατρευουν 2 πραγματα:'τα λεφτα κ τον θεο'
Laughing lol! lol!

καλα αυτοι φιλε παιζει να ειναι και οι πιο εξαπατημενοι ολου του πλανητη. Καποιοι διακρινονται και οι υπολοιποι ζουν μεσα στην μιζερια και τις φαβελες. Και εχουν τον θεο για παρηγορια. Ο Χριστος του Ριο ειναι λιγο ειρωνικος απο αυτη την σκοπια. Εχει τα χερια ανοιχτα σαν να αγκαλιαζει τα παντα γυρω του αλλα απο κατω του οι ανθρωποι υποφερουν..... Sad[/quote]
συμφωνω απολυτα
εχω δει ντοκιμαντερς για τις φαβελες..πως ζουν εκει ρε φιλε!αλλα ο ΘΕΟΣ,θεος...
τι να πεις..
Alchemist
Alchemist
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 2589
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 23/05/2009
http://www.alchemist32.blogspot.com

Θεματα σχετικά με την θρησκεία - Σελίδα 12 Empty Απ: Θεματα σχετικά με την θρησκεία

31/7/2009, 00:37
Ναι αστα. Και για αυτο εχω κολλημα με ολους αυτους που το παιζουν καλοι χριστιανοι. Μου την σπαει να μην εχουν στοιχειωδη εντιμοτητα σσχετικα με το τι πιστευουν. Ειτε εισαι χριστιανος και προσπαθεις να φτασεις το τελειο να γινεις ενα με τον θεο οπως λενε, η παρατα τα και μην κοροιδευεις τον εαυτο σου και τους αλλους οτι πιστευεις ενω στην πραξη δεν εφαρμοζεις τιποτα. Αυτο με ενοχλει μεταξυ αλλων και οχι τι πιστευει ο καθενας.

Ειναι και κατι αλλο που με ενοχλει. Αυτη η εννοια της συγχωρεσεις δεν νομιζετε οτι εχει παρεξηγηθει λιγο? Δλδ οτι και να κανεις και μετανιωσεις ο θεος θα σε συγχωρεσεις? Δλδ αν βιασεις παιδια και ζητησεις συγγνωμη θα πας στον παραδεισο? Θυμαμαι οτι ειχε ξανα αναφερθει αυτο....Εσυ Λαπλας το ειχες πει? Δεν θυμαμαι.
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Θεματα σχετικά με την θρησκεία - Σελίδα 12 Empty Απ: Θεματα σχετικά με την θρησκεία

31/7/2009, 00:40
Alchemist έγραψε:Ναι αστα. Και για αυτο εχω κολλημα με ολους αυτους που το παιζουν καλοι χριστιανοι. Μου την σπαει να μην εχουν στοιχειωδη εντιμοτητα σσχετικα με το τι πιστευουν. Ειτε εισαι χριστιανος και προσπαθεις να φτασεις το τελειο να γινεις ενα με τον θεο οπως λενε, η παρατα τα και μην κοροιδευεις τον εαυτο σου και τους αλλους οτι πιστευεις ενω στην πραξη δεν εφαρμοζεις τιποτα. Αυτο με ενοχλει μεταξυ αλλων και οχι τι πιστευει ο καθενας.
ναι,η υποκρισια
οπως καποιοι συγγενεις μου που οταν πηγαινεις εκκλησια μια στις τοσες,κοιτουν αν εριξες λεφτα στον δισκο αλλιως 'δεν εισαι καλος χριστιανος'
ή κατι καλογριες που παιρνουν τα προσφορα που τους πας απο ταμα ή τα λαδια που πας για αναμα καντηλιων κλπ κ τα δινουν σε 'καλους πιστους'(που συνηθως ειναι κατι....αλλανιαρες με 2 αμαξια κ με μινι ως τον αφαλο)
Alchemist
Alchemist
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 2589
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 23/05/2009
http://www.alchemist32.blogspot.com

Θεματα σχετικά με την θρησκεία - Σελίδα 12 Empty Απ: Θεματα σχετικά με την θρησκεία

31/7/2009, 00:42
laplace έγραψε:
Alchemist έγραψε:Ναι αστα. Και για αυτο εχω κολλημα με ολους αυτους που το παιζουν καλοι χριστιανοι. Μου την σπαει να μην εχουν στοιχειωδη εντιμοτητα σσχετικα με το τι πιστευουν. Ειτε εισαι χριστιανος και προσπαθεις να φτασεις το τελειο να γινεις ενα με τον θεο οπως λενε, η παρατα τα και μην κοροιδευεις τον εαυτο σου και τους αλλους οτι πιστευεις ενω στην πραξη δεν εφαρμοζεις τιποτα. Αυτο με ενοχλει μεταξυ αλλων και οχι τι πιστευει ο καθενας.
ναι,η υποκρισια
οπως καποιοι συγγενεις μου που οταν πηγαινεις εκκλησια μια στις τοσες,κοιτουν αν εριξες λεφτα στον δισκο αλλιως 'δεν εισαι καλος χριστιανος'
ή κατι καλογριες που παιρνουν τα προσφορα που τους πας απο ταμα ή τα λαδια που πας για αναμα καντηλιων κλπ κ τα δινουν σε 'καλους πιστους'(που συνηθως ειναι κατι....αλλανιαρες με 2 αμαξια κ με μινι ως τον αφαλο)

Ναι....Αν πιστευεις πραγματικα εισαι πρωτα απο ολα πνευματικος ανθρωπος. Αγωνιστης ανθρωπος. Δεν εισαι ενα σκουλικι που σερνεσαι στο χωμα και περιμενεις να σου πεταξει ο θεος κανα κομματι χωμι να ζησεις.
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Θεματα σχετικά με την θρησκεία - Σελίδα 12 Empty Απ: Θεματα σχετικά με την θρησκεία

31/7/2009, 00:43
Alchemist έγραψε:

Ναι....Αν πιστευεις πραγματικα εισαι πρωτα απο ολα πνευματικος ανθρωπος. Αγωνιστης ανθρωπος. Δεν εισαι ενα σκουλικι που σερνεσαι στο χωμα και περιμενεις να σου πεταξει ο θεος κανα κομματι χωμι να ζησεις.
απλα στην ζωη ολοι θελουν να ενταχθουν 'σε μια ομαδα'
καποιος σε θρησκευτικη ομαδα,αλλος σε κομματικη ομαδα,αλλος σε αθλητικη ομαδα κλπ
ολοι πισω απο μια σημαια..
Alchemist
Alchemist
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 2589
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 23/05/2009
http://www.alchemist32.blogspot.com

Θεματα σχετικά με την θρησκεία - Σελίδα 12 Empty Απ: Θεματα σχετικά με την θρησκεία

31/7/2009, 00:46
laplace έγραψε:
Alchemist έγραψε:

Ναι....Αν πιστευεις πραγματικα εισαι πρωτα απο ολα πνευματικος ανθρωπος. Αγωνιστης ανθρωπος. Δεν εισαι ενα σκουλικι που σερνεσαι στο χωμα και περιμενεις να σου πεταξει ο θεος κανα κομματι χωμι να ζησεις.
απλα στην ζωη ολοι θελουν να ενταχθουν 'σε μια ομαδα'
καποιος σε θρησκευτικη ομαδα,αλλος σε κομματικη ομαδα,αλλος σε αθλητικη ομαδα κλπ
ολοι πισω απο μια σημαια..

Ναι αυτο που λες ισχυει γενικα....Γτ μαλλον οι ανθρωποι ψαχνουν να βρουν αλλοτς που συμφωνουν με τις πεποιθησεις τους παρα με ανθρωπους που τους αμφισβητουν. Μπορει να ειναι ενστικτο (οπως οι πρωτογονοι ηταν σε ομαδες) η επιλογη (ισχυς εν την ενωσει και ολοι μαζι για να ασκουν καποια πιεση καπου).
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Θεματα σχετικά με την θρησκεία - Σελίδα 12 Empty Απ: Θεματα σχετικά με την θρησκεία

31/7/2009, 00:52
Alchemist έγραψε:

Ναι αυτο που λες ισχυει γενικα....Γτ μαλλον οι ανθρωποι ψαχνουν να βρουν αλλοτς που συμφωνουν με τις πεποιθησεις τους παρα με ανθρωπους που τους αμφισβητουν. Μπορει να ειναι ενστικτο (οπως οι πρωτογονοι ηταν σε ομαδες) η επιλογη (ισχυς εν την ενωσει και ολοι μαζι για να ασκουν καποια πιεση καπου).
πως γινεται ρε φιλε ομως ανθρωποι που νομιζουν οτι εχου δυνα,μη,εξουσια,ειναι δυναμικοι κ καλα να ΘΕΛΟΥΝ να γινουν ΣΤΡΑΤΙΩΤΕΣ μιας ιδεας?
θα ξεφυγουμε βεβαια απο το θρησκευτικο τμημα αλλα ακομα κ εδω το ιδιο συμβαινει..
αυτο δεν μπορω να το καταλαβω..
Alchemist
Alchemist
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 2589
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 23/05/2009
http://www.alchemist32.blogspot.com

Θεματα σχετικά με την θρησκεία - Σελίδα 12 Empty Απ: Θεματα σχετικά με την θρησκεία

31/7/2009, 00:54
laplace έγραψε:
Alchemist έγραψε:

Ναι αυτο που λες ισχυει γενικα....Γτ μαλλον οι ανθρωποι ψαχνουν να βρουν αλλοτς που συμφωνουν με τις πεποιθησεις τους παρα με ανθρωπους που τους αμφισβητουν. Μπορει να ειναι ενστικτο (οπως οι πρωτογονοι ηταν σε ομαδες) η επιλογη (ισχυς εν την ενωσει και ολοι μαζι για να ασκουν καποια πιεση καπου).
πως γινεται ρε φιλε ομως ανθρωποι που νομιζουν οτι εχου δυνα,μη,εξουσια,ειναι δυναμικοι κ καλα να ΘΕΛΟΥΝ να γινουν ΣΤΡΑΤΙΩΤΕΣ μιας ιδεας?
θα ξεφυγουμε βεβαια απο το θρησκευτικο τμημα αλλα ακομα κ εδω το ιδιο συμβαινει..
αυτο δεν μπορω να το καταλαβω..

Αυτο που σου ειπα...Για να ασκησουν πιεση που βρισκεται μονο στην δυναμη των πολλων και δεν εχει σχεση με την δυναμη που νιωθει καποιος μεσα του.
kitsosmitsos
kitsosmitsos
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9671
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 17/03/2009
http://kitsosmitsos.blogspot.com

Θεματα σχετικά με την θρησκεία - Σελίδα 12 Empty Απ: Θεματα σχετικά με την θρησκεία

31/7/2009, 01:13
καψοραχη έγραψε:Mad O Μητροπολιτης Χιου φοβουμενος μην κολησει την νεα γριπη (χοιρων) ειπε στους πιστους να μην του φιλουν το χερι (!!!!!) αλλα του αρκει μια υποκλιση!!!!!!!!!!!!!!!!
και δεν βρεθηκε σε αυτο το ακροατηριο καποιος να του πεταξει ενα καφασι ντοματες!!!!!
...του Μητροπολιτη μη χεσω! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Καλά ρε, ποιος τρελός θέλει να φιλήσει το χέρι του;

Ποιος ξέρει πού το'χε πριν
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Θεματα σχετικά με την θρησκεία - Σελίδα 12 Empty Απ: Θεματα σχετικά με την θρησκεία

31/7/2009, 01:14
kitsosmitsos έγραψε:
Καλά ρε, ποιος τρελός θέλει να φιλήσει το χέρι του;

Ποιος ξέρει πού το'χε πριν

:D :D :D ελεος lol! lol! Laughing
Alchemist
Alchemist
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 2589
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 23/05/2009
http://www.alchemist32.blogspot.com

Θεματα σχετικά με την θρησκεία - Σελίδα 12 Empty Απ: Θεματα σχετικά με την θρησκεία

31/7/2009, 01:20
kitsosmitsos έγραψε:
καψοραχη έγραψε:Mad O Μητροπολιτης Χιου φοβουμενος μην κολησει την νεα γριπη (χοιρων) ειπε στους πιστους να μην του φιλουν το χερι (!!!!!) αλλα του αρκει μια υποκλιση!!!!!!!!!!!!!!!!
και δεν βρεθηκε σε αυτο το ακροατηριο καποιος να του πεταξει ενα καφασι ντοματες!!!!!
...του Μητροπολιτη μη χεσω! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Καλά ρε, ποιος τρελός θέλει να φιλήσει το χέρι του;

Ποιος ξέρει πού το'χε πριν

Στην καλυτερη περιπτωση στο παγγαρι της εκκλησιας!
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Θεματα σχετικά με την θρησκεία - Σελίδα 12 Empty Απ: Θεματα σχετικά με την θρησκεία

31/7/2009, 01:21
Alchemist έγραψε:

Στην καλυτερη περιπτωση στο παγγαρι της εκκλησιας!
lol! :D Laughing Laughing Laughing Laughing
kitsosmitsos
kitsosmitsos
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9671
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 17/03/2009
http://kitsosmitsos.blogspot.com

Θεματα σχετικά με την θρησκεία - Σελίδα 12 Empty Απ: Θεματα σχετικά με την θρησκεία

31/7/2009, 01:23
Στο παγκάρι το'χε σίγουρα

και σε κάτι άλλο που κάνει ομοιοκαταληξία με αυτό Surprised
avatar
Μιχάλης
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 501-1000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 551
Φύλλο : Άντρας
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες
Εγγραφή : 19/03/2009
http://www.hiphopmusical.eu

Θεματα σχετικά με την θρησκεία - Σελίδα 12 Empty Απ: Θεματα σχετικά με την θρησκεία

31/7/2009, 13:29
laplace έγραψε:
Μιχάλης έγραψε:Καλα εχω ενα φιλο που εχει χαψει το παραμύθι που λενε κανε οτι λεει ο χριστος για να σε παρει στον παραδεισο, και η πλακα ειναι οτι το πιστευει και προσπαθει να το περασει και σε εμενα μερικες φορες...
του κανω τις προλαες παμε candy bar να δουμε phyrosun?(οστο του ειχα δηξει βιντεακια που σκανε γκομενες που κανουν στριπτιζ κτλ) και μου κανει οχι ρε φιλε τη λες τωρα ο χριστος αυτα διδασκε τοσα χρονια?τετοια ωρα πρεπει να κοιμαμε ...λολ
επισης το παιδι ειναι 20 χρονων και ακομα με το πουλι του παιζει,λεει πως μονο οταν θα παντρευτεί θα κάνει σεξ με αλλη κοπελα...
πιστευει πως το σεξ ειναι μονο για να κανεις παιδια και οχι η "απολαυση" συμφωνα με το χριστο λεει...
απλα ειναι θρησκος
πολλοι το κανουν αυτο,ακομα κ διασημοι
πχ ο Κακα,ο Πατο(ποδοσφαιριστες της Βραζιλιας)
δεν συμφωνω με τις αποψεις του αλλα τον καταλαβαινω
Και το παιδί που σου λεω ποδοσφαιριστής είναι απλά παίζει Γ εθνική εδώ ...
Εγω ωστόσο θα συνεχίσω να απολαμβάνω την ζωή μου και να κάνω αυτά που ικανοποιούν της ορέξεις του σώματος μου...
Χωρίς να έχω την παραμικρή υπόνοια για τον δήθεν θεό που θα με κρίνει μιας και ο μοναδικός κριτής τον πράξεων μου είμαι εγώ και μόνο εγώ...
Εχετε προσεξει οτι ο χριστανισμος αντιφάσκει πολλες φορες? Δηλαδη την μια λεει ο θεος σου εδωσε την δυνατοτητα να εισαι ελεύθερος να κάνεις οτι θες και απο την άλλη λέει ο θεός είναι αυτός που θα σε κρίνει για τις πράξεις σου...Και με ποια κριτήρια θα με κρίνεις μπαρμπαμπιλιο?λολ
Ειμαι άθεος και δεν το κάνω για την μόδα απλά μεσα απο φασεις που έζησα αποδείχτηκε πως ο θεός ειναι ενα παραμυθάκι ωστε να τον εχεις σαν παρηγοριά στις δύσκολες στιγμές ας πούμε...εγω ωστόσο συνεχίζω να πολεμάω μόνος και πλέων επειδή ξερω οτι δεν υπαρχει θεος δεν ζηταω βοηθεια απο αυτον...
Raven
Raven
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 7866
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 03/04/2009
http://www.raven-in-fairyland.blogspot.com

Θεματα σχετικά με την θρησκεία - Σελίδα 12 Empty Απ: Θεματα σχετικά με την θρησκεία

31/7/2009, 13:46
kitsosmitsos έγραψε:Στο παγκάρι το'χε σίγουρα

και σε κάτι άλλο που κάνει ομοιοκαταληξία με αυτό Surprised

Laughing Laughing Laughing Laughing lol! lol! lol! lol! lol! lol! cheers
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Θεματα σχετικά με την θρησκεία - Σελίδα 12 Empty Απ: Θεματα σχετικά με την θρησκεία

1/8/2009, 19:51
Ιερόσυλοι χτύπησαν στην καρδιά του Αγίου Όρους, κλέβοντας τεμάχια από τα ιερά λείψανα που βρισκόταν στη Σκήτη του Αγίου Ανδρέα. Σύμφωνα με όσα έχουν γίνει γνωστά, ο χώρος όπου βρισκόταν η λάρνακα με τα ιερά λείψανα ήταν ανοιχτός για τους προσκυνητές. Άγνωστο με ποιο τρόπο ο δράστης... ή οι δράστες παραβίασαν την κλειδαριά της λάρνακας και αφαίρεσαν τμήματα των ιερών λειψάνων. Εκτεταμένες έρευνες διεξάγονται αυτή τη στιγμή σε όλο το Άγιο Όρος, αλλά και στα σημεία εξόδου.
(http://www.newsblog.gr)
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Θεματα σχετικά με την θρησκεία - Σελίδα 12 Empty Απ: Θεματα σχετικά με την θρησκεία

1/8/2009, 21:04
ναι το ακουσα
κριμα .τι να πεις
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Θεματα σχετικά με την θρησκεία - Σελίδα 12 Empty Απ: Θεματα σχετικά με την θρησκεία

2/8/2009, 00:50
Εξοργισμένοι μουσουλμάνοι σκότωσαν έξι χριστιανούς και τραυμάτισαν άλλους 12 με την κατηγορία ότι βεβήλωσαν το Κοράνι, ενώ πυρπόλησαν 40 σπίτια και μια εκκλησία σε ένα χωριό στο δυτικό Πακιστάν.

"Έξι χριστιανοί, μεταξύ των οποίων και ένα παιδί, σκοτώθηκαν και περισσότεροι από 12 τραυματίστηκαν σε αυτό το λυπηρό περιστατικό", δήλωσε ο υπουργός Μειονοτήτων, Σαχμπάζ Μπατί.

Ο υπουργός είπε ότι τα θύματα δέχτηκαν επίθεση "από μια ομάδα ατόμων" στο χωριό Γκότζρα, περίπου 160 χλμ. δυτικά της Λαχόρης. Δεν διευκρινίστηκε πάντως για τι είδους "βεβήλωση" κατηγορήθηκαν.

"Οι νεκροί είναι όλοι τους χριστιανοί. Μου είπαν ότι κάηκαν ζωντανοί", πρόσθεσε.

Σύμφωνα με την αστυνομία, στις αρχές Ιουλίου σημειώθηκε στο χωριό μια αντιπαράθεση μεταξύ χριστιανών και μουσουλμάνων με αφορμή το Κοράνι, όμως το πρόβλημα αργότερα λύθηκε. Τα πνεύματα οξύνθηκαν όμως και πάλι το Σάββατο, με την επίθεση εναντίον της χριστιανικής κοινότητας και το κάψιμο των κτηρίων.

"Σύμφωνα με τις πληροφορίες μας, πρόκειται για την ίδια διαφορά", είπε ο επικεφαλής της τοπικής αστυνομίας, Ινκισάρ Χαν.

Η πακιστανική αστυνομία έδειξε αστυνομικούς να χρησιμοποιούν δακρυγόνα για να διαλύσουν το οργισμένο πλήθος.

Η βεβήλωση του Κορανίου στο Πακιστάν τιμωρείται με θάνατο. Οι χριστιανοί (μόλις το 3% του πληθυσμού) υποστηρίζουν ότι οι νόμοι περί βλασφημίας χρησιμοποιούνται για να εφαρμόζονται αντίποινα στις κοινότητές τους.

Πηγή: ΣΚΑΪ
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Θεματα σχετικά με την θρησκεία - Σελίδα 12 Empty Απ: Θεματα σχετικά με την θρησκεία

2/8/2009, 01:45
να γινοταν το αντιθετο στην Αθηνα να δειτε τι θα γινοταν.
οι θρησκειες φανατιζουν..ολοι το γνωριζουμε,...
το θεμα ειναι οτι καποιοι,εχουν στησει καποια παραμαγαζα πουλωντας ΜΙΣΟΣ για συγκεκριμενες θρησκειες..
πχ για τους ορθοδοξους,τρεφει αστείρευτο μισος μια συγκεκριμενη ομαδα ελληνων κ εκμεταλλεύεται την δικαιολογημενη αγανάκτηση μας προς τους παπαδες για να περασει πλαγιως κ τις αλλες αποψεις της....
αυτοι ειναι το προβλημα μου..οχι οι πιστοι,οχι οι μουσουλμανοι,κανενας..μονο οι 'επιλεκτικα ευαισθητοι'
θα μου πει καποιος 'κ τι ασχολεισαι,εσυ θα τους ανοιξεις τα ματια?'
σωστο κ αυτο...ειναι θεμα χαρακτηρα παντως..
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Θεματα σχετικά με την θρησκεία - Σελίδα 12 Empty Απ: Θεματα σχετικά με την θρησκεία

2/8/2009, 11:41
«Δεν είμαστε στην εποχή του Μεσαίωνα, όπου ο σκοταδισμός οδηγούσε ακόμη και στην επί πυράς καταδίκη όποιον μιλούσε ελεύθερα». Με αυτόν τον σαφή και κατηγορηματικό τρόπο απαντά ο Μητροπολίτης Ιωαννουπόλεως και Πραιτώριας κ. Σεραφείμ σε όλους όσοι τον επέκριναν για τις θέσεις που εξέφρασε πριν από μία εβδομάδα για τη χειροτονία των γυναικών. «Να μας δώσουν τα θεολογικά τους επιχειρήματα αυτοί που λένε ότι αποκλείεται οποιοσδήποτε διάλογος για το θέμα της χειροτονίας των γυναικών μέσα στον χώρο της Ορθόδοξης Εκκλησίας» προσθέτει ο κ. Σεραφείμ. «Να μας δώσουν τα θεολογικά τους επιχειρήματα γιατί προσωπικά δεν βλέπω θεολογικά εμπόδια και προς αυτή την κατεύθυνση του διαλόγου όταν το πλήρωμα της Εκκλησίας είναι έτοιμο να αποδεχθεί κάτι τέτοιο».

Ο κυπριακής καταγωγής ιεράρχης υπενθυμίζει ότι οι συντηρητικοί δεν πρέπει να ξεχνούν ότι με τον διάλογο ο Χριστός βρήκε τους μαθητές του «και τις πρώτες γυναίκες και στο τέλος ήταν αυτές οι Μυροφόρες οι οποίες έδωσαν την πρώτη μαρτυρία για την Ανάσταση:όταν για τον φόβο των Ιουδαίων οι μαθητές βρέθηκαν μακριά από τον διδάσκαλό τους, οι γυναίκες ήταν εκεί, θαρραλέες».

Ακόμη στη συνέντευξή του στο «Βήμα της Κυριακής» ο κ. Σεραφείμ μιλάει για τη φοβία που υπάρχει για τη θέση της γυναίκας μέσα στην Εκκλησία, δηλώνει ότι δεν έγινε ξαφνικά «αιρετικός ή εγκληματίας» και «απολογείται αν δημιούργησε κάποιο πρόβλημα με τις απόψεις του στον χώρο της Εκκλησίας». Διευκρινίζει, πάντως, ότι οι απόψεις και οι θέσεις του είναι προσωπικές και τονίζει ότι ο Προκαθήμενος της Αλεξανδρινής Εκκλησίας κ. Θεόδωρος και η Ιερά Σύνοδος είναι αυτοί που έχουν την αρμοδιότητα να αποφασίσουν αν πρέπει να αναβιώσει ο θεσμός των διακονισσών.

http://www.tovima.gr/default.asp?pid=2&ct=1&artId=281443&dt=02/08/2009
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Θεματα σχετικά με την θρησκεία - Σελίδα 12 Empty Απ: Θεματα σχετικά με την θρησκεία

7/9/2009, 20:05
Καταπίνουν το φυτιλάκι απ' το καντήλι για να μείνουν έγκυες

Στην Ρόδο, ανάμεσα στα Κολύμπια και τον Δήμο Αρχαγγέλου, βρίσκεται ο ναός της Παναγιάς Τσαμπίκας την Κυράς. Εκεί κάθε χρόνο συρρέουν προσκυνητές από κάθε μεριά της Ελλάδας, κυρίως όμως άτεκνες γυναίκες, οι οποίες ζητούν από την Θεοτόκο να τους χαρίσει παιδί και της τάζουν είτε να το βαφτίσουν στον ναό της, είτε να του δώσουν το όνομά της.

Οι πιστές, όμως, που έχουν εναποθέσει όλες τους τις ελπίδες στις δυνάμεις της Παναγίας, θα πρέπει, αφού νηστέψουν και προσευχηθούν για τρεις μέρες, γεμάτες πίστη να καταπιούν το σβησμένο φυτιλάκι που ανάβει κάτω από την θαυματουργή εικόνα!

Στην απόγνωσή τους, οι άτεκνες γυναίκες παίρνουν μαζί και την κορδέλα που στολίζει την εικόνα. Την δένουν στην μέση τους για 40 μέρες και… εάν έχουν πίστη κάνουν μωρό! «Έρχονται συνεχώς και το ζητούν από όλα τα μέρη του κόσμου» δηλώνει ο ιερέας του ναού -και το επιβεβαιώνουν οι νεωκόροι του ναού, οι κυρίες Κυριακούλα και Βασιλεία.

Η θαυματουργή εικόνα δεν φυλάσσεται στο εκκλησάκι, το οποίο χτίστηκε στο σημείο όπου αυτή είχε εντοπιστεί αρχικά, σύμφωνα με την παράδοση, αλλά σε ένα άλλο, στην Παναγιά Τσαμπίκα Κάτω, που χτίστηκε αργότερα, κάτω από τον λόφο για λόγους ασφάλειας.

Οι γυναίκες, πριν ολοκληρώσουν αυτό το άτυπο τελετουργικό, θα πρέπει να ανέβουν στον λόφο, στην Ψηλή, και να μπουν στο παλιό εκκλησάκι, κρατώντας στην αγκαλιά τους μια πέτρα, σαν να κρατούσαν μωρό. Εκεί θα πρέπει να πουν στην Παναγία: «Φέτος ήρθα με την πέτρα και του χρόνου θά ‘ρθω με το παιδί μου».


zougla.gr
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Θεματα σχετικά με την θρησκεία - Σελίδα 12 Empty Απ: Θεματα σχετικά με την θρησκεία

7/9/2009, 21:12
ελα δεν τα μπορω αυτα λεμε
σορυ
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Θεματα σχετικά με την θρησκεία - Σελίδα 12 Empty Απ: Θεματα σχετικά με την θρησκεία

8/9/2009, 07:52
https://www.youtube.com/watch?v=1m6J9vIEJGs
αυτο δειχνει ενδιαφερον
βεβαια θα ηθελα ενα αποδεικτικό βιντεο για να το πιστεψω

παντως καποια θαυματα (ή 'θαυματα' αν θελετε) γινονται..
πχ σε μια εκκλησια στην Μυτιλήνη (Ταξιάρχη Μανταμάδου )που οταν πηγαινεις εκει,αναλογα με το 'αν εισαι καλος ανθρωπος' ο Ταξιαρχης παιρνει την αναλογη μορφη..
τωρα δεν εχω παει για να το δω κ να το πιστεψω απολυτα,απλα πληροφοριακα..
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης