Keep on Blogging
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Συμβουλές για μαλλιά

+18
Νυχτερινή Πένα
sunbeam
lavaloves
astrocat
meanan
Oneiropagida
αναρχοβλαχος
lela
Rock n Roll Queen
καψοραχη
SkinLikeSand
fanny-banny
zoyzoy
Raven
Μιχάλης
StrangeLittleGirl
marouli
Eltha
22 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Συμβουλές για μαλλιά - Σελίδα 16 Empty Συμβουλές για μαλλιά

13/6/2009, 20:35
Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :



Βάλατε διπλάσια ποσότητα αφρού ή λακ, και τα μαλλιά σας εξακολουθούν να είναι χωρίς όγκο;

Το χειρότερο πράγμα που μπορείτε να κάνετε είναι να προσθέτετε επιπλέον προϊόντα μαλλιών, απλά θα βαρύνετε περισσότερο τα μαλλιά σας και θα τα κάνετε λιπαρά. Αντ΄ αυτού, ψεκάστε τα μαλλιά σας με νερό, και στην συνέχεια στη συνέχεια δουλέψτε λίγο τα μαλλιά με τα χέρια σας. Το νερό επαναενεργοποιεί τα προϊόντα ήδη στα μαλλιά σας.
Μετά χρησιμοποιήστε το πιστολάκι και μια στοργγυλη βούρτσα για να φρεσκάρετε την φόρμα των μαλλιών σας δίνωντας έμφαση στην ρίζα για όγκο.


Τα κατσαρά μαλλιά αν και πολύ εντυπωσιακα πολλές φορές ο "έντονος χαρακτήρας τους" θέτει αρκετό περιορισμό στην επιλογή του σωστού στυλ. Ιδιαίτερο προβληματισμό δημιουργεί η επιλογή ενός κουρέματος μεσαίου μήκους μιας και εύκολα μπορεί να δημιουργηθεί το look "μανιταριού" όπως χαριτωμένα το έθεσε μια φίλη αναγνώστρια.

Το τρυκ για να αποφύγουμε αυτή την παγίδα είναι να κάνουμε ένα ελαφρύ φιλάρισμα. Προσοχή όμως δεν πρέπει να το παρακάνουμε γιατί τότε θα δυσκολευόμαστε να τα φορμάρουμε και κινδυνεύουμε με φριζάρισμα. Τα κατσαρά μαλλιά θέλουν ιδιαίτερη και συχνή φροντίδα με ενυδατικές μάσκες για να έχει η μπούκλα σχήμα, ελαστικότητα και λάμψη.



πηγη : www.xtenismata.com

avatar
giota
Niewbie
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Μηνύματα : 1
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 05/07/2011

Συμβουλές για μαλλιά - Σελίδα 16 Empty Απ: Συμβουλές για μαλλιά

5/7/2011, 12:41
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,
ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΝΑΜΙΣΗ ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΜΕ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ.ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΑ ΕΙΧΑ ΒΑΜΜΕΝΑ ΜΑΥΡΟ ΕΒΕΝΟ ΑΛΛΑ ΕΠΙΔΗ ΣΥΝΗΘΙΖΑ ΜΕΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΝΑ ΤΟ ΓΥΡΙΖΩ ΣΕ ΣΟΚΟΛΑΤΙ ΛΟΓΟ ΖΕΣΤΗΣ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΕΠΙΑΣΕ ΜΟΝΟ ΣΤΗ ΡΙΖΑ ΑΛΛΑ ΦΑΝΤΑΣΤΗΚΑ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ ΕΠΙΔΗ ΗΜΟΥΝ ΑΔΙΑΘΕΤΗ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΗ ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΑΡΟΝ ΠΗΡΑ ΜΑΡΟΝ ΦΟΥΝΤΟΥΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΤΑΝ ΚΟΚΚΙΝΗ ΡΙΖΑ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ.ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΟ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ???
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Συμβουλές για μαλλιά - Σελίδα 16 Empty Απ: Συμβουλές για μαλλιά

6/7/2011, 01:03
giota έγραψε:ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,
ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΕΝΑΜΙΣΗ ΜΗΝΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΛΑΘΟΣ ΜΕ ΤΑ ΜΑΛΛΙΑ ΜΟΥ.ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΤΑ ΕΙΧΑ ΒΑΜΜΕΝΑ ΜΑΥΡΟ ΕΒΕΝΟ ΑΛΛΑ ΕΠΙΔΗ ΣΥΝΗΘΙΖΑ ΜΕΣ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΝΑ ΤΟ ΓΥΡΙΖΩ ΣΕ ΣΟΚΟΛΑΤΙ ΛΟΓΟ ΖΕΣΤΗΣ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ.ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΤΟ ΧΡΩΜΑ ΕΠΙΑΣΕ ΜΟΝΟ ΣΤΗ ΡΙΖΑ ΑΛΛΑ ΦΑΝΤΑΣΤΗΚΑ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΓΙΝΕ ΕΠΙΔΗ ΗΜΟΥΝ ΑΔΙΑΘΕΤΗ.ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΗ ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΑΡΟΝ ΠΗΡΑ ΜΑΡΟΝ ΦΟΥΝΤΟΥΚΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΤΑΝ ΚΟΚΚΙΝΗ ΡΙΖΑ ΚΑΙ ΜΑΥΡΟ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ.ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙΑ ΚΟΜΜΩΤΗΡΙΟ ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΥΝ.ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ???

καλησπερα και καλωςηρθες

βαση κανονισμων που διεπουν το φορουμ - τους οποιους εχετε ηδη αποδεχθει με την εγγραφη σας εδώ -

Συμβουλές για μαλλιά - Σελίδα 16 PDBD7yovkm0AAAAASUVORK5CYII=


εγω δεν ειμαι ειδικος αλλα να ξερεις οτι οι βαφες στα μαλλια δεν ειναι "μπογιες" να μπορεις να βαφεις απο πανω οτι θες ειδικα στο μαυρο
στο λεω διοτι και εγω μαυρα τα ειχα ..το μαυρο θελει ντεκαπαζ να αλλαξει ..λογικο ειναι οταν τα βαφεις μονη σου να πιανει το χρωμα μονο στην ριζα

μην ταλαιπωρεις αλλο το μαλλι σου στο τελος θα το καψεις...αστο να φυγει η βαφη καλοκαιρι ειναι ... και μετα να πας σε καποιον ειδικο ..
κανουν προσφορες τα κομμωτηρια και μπορεις να βρεις πολυ καλη τιμη
dynamikhgynaika
dynamikhgynaika
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Μηνύματα : 30
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 13/01/2012
http://www.dynamikhgynaika.blogspot.com

Συμβουλές για μαλλιά - Σελίδα 16 Empty Απ: Συμβουλές για μαλλιά

23/2/2012, 18:18
Πόσο συχνά χρησιμοποιείτε Conditioner; Είστε ικανοποιημένες;
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης