Keep on Blogging
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα

+17
marouli
Raven
SkinLikeSand
Biomanos
ΑΣΗΜΩΝΗΣ
AtZoN
YpNos
kitsosmitsos
astrocat
StrangeLittleGirl
Λέτα
luvian_elf
laplace
Γιάννης Μ
Μιχάλης
Eltha
Γιώργος Τ.
21 απαντήσεις
Πήγαινε κάτω
Γιώργος Τ.
Γιώργος Τ.
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 100-500 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 411
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 17/03/2009
http://gtconfessionsofmymind.blogspot.com/

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα - Σελίδα 6 Empty Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα

20/3/2009, 15:34
Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

Δευτέρα 27 Ιουλίου 2009 στο Ολυμπιακό Συγκρότημα Ελληνικού - Ξιφασκία

Heaven & Hell (οι Black Sabbath με τον Dio αντί του Ozzy)
Blind Guardian
Testament
Gojira


Τιμές εισιτηρίων: 60,00 € προπώληση, 65,00 € στο ταμείο.


Άλλο ένα πολύ ενδιαφέρον φεστιβάλ! Heaven & Hell και Blind Guardian έχω ξαναδεί, ειδικά οι δεύτεροι είναι από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα και πολλοί καλοί στην σκηνή.. Για τους Heaven & Hell τι να πει κανείς???!!!
*το αστείο είναι ότι αν όλα πάνε καλά, δεν θα μπορέσω να πάω!!!

Alchemist
Alchemist
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 2589
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 23/05/2009
http://www.alchemist32.blogspot.com

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα

28/6/2009, 15:37
Λοιπον ακουσα ενα φρικτο τραγουδι.....Να τραγουδανε Ριτσο οι Μπλε...Οριστε και το τραγουδι



Δεν ντρεπονται λιγο να λενε αυτους τους στιχους σε ενα χαζοτραγουδο?Δλδ δεν θα μεινει τιποτα σε αυτη την χωρα? Και θα το ακουνε αυτο τα παιδακια και θα λενε ποιος ειναι Ο Ριτσος? Ειναι καλυτερος στιχουργος απο τον Φοιβο? Ρε δεν ντρεπομαστε λιγο λεω εγω?
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα

28/6/2009, 15:39
Alchemist έγραψε:Λοιπον ακουσα ενα φρικτο τραγουδι.....Να τραγουδανε Ριτσο οι Μπλε...Οριστε και το τραγουδι

Δεν ντρεπονται λιγο να λενε αυτους τους στιχους σε ενα χαζοτραγουδο?Δλδ δεν θα μεινει τιποτα σε αυτη την χωρα? Και θα το ακουνε αυτο τα παιδακια και θα λενε ποιος ειναι Ο Ριτσος? Ειναι καλυτερος στιχουργος απο τον Φοιβο? Ρε δεν ντρεπομαστε λιγο λεω εγω?

φιλε νευριαζω πολυ με κατι τετοια..
πιο πολυ νευριασα με τα σχολια που εχει ακουσει αυτο το τραγουδι απο 'ακροατες' αλλα κ 'ειδικους'..
ρε φιλε ΕΙΝΑΙ ΑΙΣΧΟΣ..
κ το θεωρω μεγιστη προκληση να διασκευάζεις τετοια τραγουδια..
μεγαλη ντροπη...
Alchemist
Alchemist
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 1001-5000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 2589
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 23/05/2009
http://www.alchemist32.blogspot.com

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα

28/6/2009, 15:40
laplace έγραψε:
Alchemist έγραψε:Λοιπον ακουσα ενα φρικτο τραγουδι.....Να τραγουδανε Ριτσο οι Μπλε...Οριστε και το τραγουδι

Δεν ντρεπονται λιγο να λενε αυτους τους στιχους σε ενα χαζοτραγουδο?Δλδ δεν θα μεινει τιποτα σε αυτη την χωρα? Και θα το ακουνε αυτο τα παιδακια και θα λενε ποιος ειναι Ο Ριτσος? Ειναι καλυτερος στιχουργος απο τον Φοιβο? Ρε δεν ντρεπομαστε λιγο λεω εγω?

φιλε νευριαζω πολυ με κατι τετοια..
πιο πολυ νευριασα με τα σχολια που εχει ακουσει αυτο το τραγουδι απο 'ακροατες' αλλα κ 'ειδικους'..
ρε φιλε ΕΙΝΑΙ ΑΙΣΧΟΣ..
κ το θεωρω μεγιστη προκληση να διασκευάζεις τετοια τραγουδια..
μεγαλη ντροπη...

Το θεμα ειναι οτι καπου διαβασα οτι εδωσε ο Θεοδωρακης την αδεια να γινει η διασκευη...Καλα εχει χαζεψει τελειως και αυτος?
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα

28/6/2009, 15:42
Alchemist έγραψε:
Το θεμα ειναι οτι καπου διαβασα οτι εδωσε ο Θεοδωρακης την αδεια να γινει η διασκευη...Καλα εχει χαζεψει τελειως και αυτος?
ε τι εχει κανει ρε φιλε...
αριστερος που στα γεραματα εγινε δεξιος ειναι ...
ολα για το χρημα...
σαν ανθρωπο δεν τον παραδεχομαι καθολου
ποιος ξεχανει το 1989 τηνη προταση-πατατα να γινουν η ελλαδα κ η τουρκια ενα ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑΚΟ ΚΡΑΤΟΣ ..
οτι ναναι...
avatar
Μιχάλης
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 501-1000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 551
Φύλλο : Άντρας
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες
Εγγραφή : 19/03/2009
http://www.hiphopmusical.eu

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα

28/6/2009, 15:42
laplace έγραψε:Μιχαλη ο τακη τσαν κ εισβολεας ειναι ατομαρες..
ολοι οι αλλοι ειναι της πλακας..
ειδικα κατι Ταραξιες ,tns Κ τετοια ειναι....πολυ ψευτικοι ρε αδελφε
επειδη τους γνωρισα και τους 2 απο κοντα ειναι οντως ξιγα ατομα δλδ πχ αν δεν τους αρεσει κατι θα στ οπουνε και δεν πα να εισαι και ο προθυπουργοσ της γης
τωρα για τους αλλους που λες υπαρχουν απλα για να υπαρχουν...
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα

28/6/2009, 15:43
Μιχάλης έγραψε:
laplace έγραψε:Μιχαλη ο τακη τσαν κ εισβολεας ειναι ατομαρες..
ολοι οι αλλοι ειναι της πλακας..
ειδικα κατι Ταραξιες ,tns Κ τετοια ειναι....πολυ ψευτικοι ρε αδελφε
επειδη τους γνωρισα και τους 2 απο κοντα ειναι οντως ξιγα ατομα δλδ πχ αν δεν τους αρεσει κατι θα στ οπουνε και δεν πα να εισαι και ο προθυπουργοσ της γης
τωρα για τους αλλους που λες υπαρχουν απλα για να υπαρχουν...
ναι κ δειχνουν κ ατομα της πιατσας,δεν ειναι τιποτα πουθεναδες
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα

28/6/2009, 18:35
ακυρωθηκε η σημερινή ημερα του rockwave
παλι τα εκανε θαλασσα η didi music
κριμα για τον κοσμο που ηρθε απο επαρχια...
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα

28/6/2009, 19:17
Αυτοί που με πίστεψαν δεν ήταν Eλληνες
Ο Βασίλης Τσαμπρόπουλος, από τους κορυφαίους πιανίστες στον κόσμο, μιλάει για την καριέρα του και το παράπονο στην Ελλάδα
Της Γιωτας Συκκα

Δεν έχει μέρες που γύρισε από τη Γερμανία, την Ιταλία και τη Σόφια όπου έδωσε σειρά κοντσέρτων και ήδη ετοιμάζεται για μια μεγάλη συναυλία στις 6 Ιουλίου στο φεστιβάλ Υμηττού. Κατόπιν, στις 19 Ιουλίου, θα εμφανιστεί στη Ρώμη, λίγες μέρες αργότερα, στις 26, στο Σάνι Φέστιβάλ και στις 6 Αυγούστου, θα γιορτάσει τη νύχτα της Πανσελήνου με μια συναυλία στο Αρχαιολογικό Μουσείο του Πειραιά.

Ο Βασίλης Τσαμπρόπουλος δεν είναι από τους καλλιτέχνες που σέρνονται σε φεστιβάλ των δήμων το καλοκαίρι, και το χειμώνα εξασφαλίζουν θέση σε ένα στέκι. Θεωρείται ένας από τους κορυφαίους Ευρωπαίους πιανίστες της γενιάς του και έχει αναγνωριστεί «ως γνήσιος και ταυτόχρονα ανανεωτικός ερμηνευτής της ρομαντικής μουσικής». Είναι από τους ελάχιστους Ελληνες δημιουργούς που διαπρέπουν στην Ευρώπη και την Αμερική παίζοντας διεθνή μουσική. Κι όταν λέμε καριέρα έξω, δεν εννοούμε την ομογένεια. Απόδειξη, οι δίσκοι του: Οκτώ έχει κυκλοφορήσει, όλοι στο εξωτερικοί και οι έξι απ’ αυτούς έχουν την σφραγίδα της περίφημης δισκογραφικής εταιρείας ECM. Υπάρχει καλύτερη απόδειξη απ’ αυτό;

Εχω πίσω μου μια καριέρα 30 ετών. Από δέκα χρόνων που κέρδισα σε ένα διαγωνισμό πιάνο της UNESCO. Ολη μου η καριέρα χτίστηκε στο εξωτερικό. Σε ένα χώρο που δεν με ήξερε, δεν μου χρωστούσε και δεν του χρωστούσα. Από το μηδέν τα έκανα όλα σε κοινό που δεν με γνώριζε. Απλώς ενδιαφερόταν για την οργανική μουσική. Στην Ελλάδα, ινστρουμένταλ δεν ακούμε. Οι Ελληνες είναι δεμένοι με το τραγούδι και τη γλώσσα. Απήχηση έχει οτιδήποτε περιλαμβάνει το λόγο. Ωστόσο, όσο περνούν τα χρόνια, οι νέες γενιές ανακαλύπτουν νέα μουσικά πεδία.

Το κοινό με ξέρει. Αναφέρομαι, βέβαια, σε κάποιους ανθρώπους που μπορούν να ακολουθούν διαφορετικές μουσικές και αισθητικές. Οταν παίζω στο Μέγαρο Αθηνών νιώθω ασφαλής. Ξέρω πως θα γεμίσει η αίθουσα. Οταν παίζω αλλού, δεν ξέρω ποτέ. Μην ξεχνάμε ότι η μουσική που κάνω εγώ είναι ένα είδος που τα τελευταία χρόνια έχει αναπτυχθεί εδώ. Αντίθετα απ’ ό,τι συμβαίνει έξω. Ψέματα δεν λέω. Παίζω στο ξένο κοινό. Στις συναυλίες μου είναι και κάποιοι Έλληνες αλλά δεν είναι μόνον Ελληνες. Υπάρχουν καλλιτέχνες στην Ελλάδα που λένε ότι πάνε στο εξωτερικό και στην ουσία πάνε σε ένα μαγαζί στο οποίο έρχεται όλη η ομογένεια.

«The promise». Το τελευταίο cd μου με την ECM. Μια συνθετική δουλειά με κομμάτια για σόλο πιάνο (είναι ο δεύτερος προσωπικός σόλο πιάνο δίσκος μου με την εταιρεία), με μουσική που την έχω γράψει ο ίδιος. Αντικατοπτρίζει όλη μου την πορεία από το 2000. Η μουσική μου έχει πολλές επιρροές και περιέχει και το ελληνικό ηχόχρωμα. Παρότι ξεκίνησα επηρεασμένος από τον χώρο της τζαζ στις τελευταίες παραγωγές έχω επιρροές από την κλασική, από νιου έιτζ, από την έθνικ.

Κλασική και τζαζ. Είναι δύσκολο να συνδυάζεις την παράδοση της κλασικής μουσικής με εκείνην της τζαζ και το χρώμα της Μεσογείου. Είναι λεπτές ισορροπίες. Πρέπει να έχεις και την αισθητική αλλά και να μπορείς να αποστασιοποιείσαι από το έργο σου και να το βλέπεις ως ακροατής. Αφήνω πάντα το ένστικτο μου και ότι μου υπαγορεύει η ψυχή μου να ακολουθήσω. Δεν είμαι οπαδός της σκέψης, δηλαδή να γράψω κατά παραγγελία να σκεφτώ πως θα πιάσω το κοινό. Πιστεύω πως η δημιουργία πρέπει να είναι ειλικρινής και αυθόρμητη. Οσο πιο προσωπική είναι τόσες περισσότερες πιθανότητες έχει να γίνει αποδεκτή από το κοινό. Γι’ αυτό είτε παίζω Ραχμάνινοφ είτε τη δική μου μουσική ποτέ δεν βγαίνω με σκοπό να εντυπωσιάσω, αλλά με σκοπό να βγάλω από μέσα μου αυτό που έχω στο καλύτερο δυνατόν. Οταν το καταφέρνω, η συναυλία πάει πολύ καλά.

Εχω σκεφτεί το τραγούδι. Εχω και προτάσεις αλλά αν το επιχειρήσω θα είναι με προσοχή. Στη χώρα μας, παρότι υπάρχουν αξιόλογοι άνθρωποι, τα αποτελέσματα δεν είναι τόσο καλά και από πλευράς παραγωγής δίσκων και ενορχηστρώσεων, συνθέσεων αλλά και σκηνικής ποιότητας. Πιστεύω στους δίσκους που δεν παλιώνουν σε τρεις μήνες. Στο διαχρονικό. Συνεπώς δεν χρειάζεται και βιασύνη.

Σπούδασα στην Ακαδημία Τζούλιαρντ στην Αμερική. Η μητέρα μου ήταν φιλόμουση. Ο πατέρας μου δεν ήθελε να ασχοληθώ με τη μουσική. Ηταν δικηγόρος και πίστευε ότι οι άντρες πρέπει να ασχολούνται με άλλα. Για να ξεκινήσω, έγινε μάχη στο σπίτι, το απαίτησα. Ακουγα από πολύ μικρό παιδί κλασική. Θυμάμαι τον εαυτό μου σε ένα κασετοφωνάκι να ακούω συγκεκριμένα πράγματα. Τα αποτελέσματα ήταν πολύ γρήγορα και έτσι τους έπεισα. Ηθελα από 7 χρόνων το πιάνο και στα 10 έπαιζα ήδη Μπετόβεν.

Υπήρξα κι εγώ παιδί. Εκ των πραγμάτων ήμουν κάπως πιεσμένος αλλά έχω παίξει και μπάλα, αντιδρούσα πολλές φορές στη μελέτη, πήγαινα και στα πάρτι, μου άρεσαν τα κορίτσια. Τα έριχνα κι εγώ με τον τρόπο μου. Παίζοντας πιάνο. Δεν πιέστηκα από τους γονείς μου. Δεν με έσπρωχναν για να με αναδείξουν. Υπήρχε μια ουδέτερη στάση. Τώρα που είμαι παντρεμένος και η κόρη μου είναι 10 χρόνων και επίσης παίζει πιάνο, δεν την πιέζω. Της λέω να μάθει μουσική για τον εαυτό της. Να ξεσπάει σε αυτήν. Να επικοινωνεί μαζί της.

Ως Ελληνόπουλο υπήρξα πολύ δεμένος με την οικογένειά μου. Ημουν home sick. Είναι το κλασικό λάθος που κάνουν όλοι. Δεν το μετανιώνω γιατί πολλά απ’ όσα θεωρούμε λάθος έχουν άλλα αποτελέσματα. Οπως λ.χ. όταν ήμουν στο Τζούλιαρντ στην Αμερική μου απαγόρευαν να ασχολούμαι με την τζαζ και να μην παίζω γιατί θα με πέταγαν έξω. Πας να καταστρέψεις τα χέρια σου, το τουσέ σου, την τεχνική σου – ήταν οι συνήθεις παρατηρήσεις. Αν υπάκουα, σήμερα πιθανόν να μην είχα κάνει τις δουλειές με την ECM. Το έκρυβα λοιπόν γιατί πίστευα ότι το ένα δεν ενοχλεί το άλλο. Οταν πριν από δύο χρόνια ήμουν σε μια περιοδεία στην Αμερική, κι έπαιξα σε Νέα Υόρκη, Ουάσιγκτον, Βοστώνη και Βαλτιμόρη, το «Μπίλμπορντ» είχε το δίσκο μου στο τοπ - τεν για τέσσερις εβδομάδες. Περηφάνια; Φυσικά, αλλά και μια δόση στενοχώριας. Ηταν τότε που αναρωτήθηκα: Τι πρέπει να κάνω για να πείσω και την πατρίδα μου;

Εχω πικρίες. Τώρα το κοινό μου μεγαλώνει εδώ, όμως αυτοί που με πίστεψαν και επένδυσαν πάνω μου δεν ήταν Ελληνες. Στα 15 πήρα το δίπλωμα από το Εθνικό Ωδείο, ύστερα υποτροφία από το Ωνάσειο Ιδρυμα, συνέχισα στην Αμερική, στο Παρίσι, το Σάλτσμπουργκ. Επαιξα με τη Φιλαρμονική του Κλίβελαντ, τη Φιλαρμόνια του Λονδίνου, της Τσεχίας, τη Φιλαρμονική του Χιούστον, τη Συμφωνική της Γιούτα, της Λυών, την Ορχήστρα της Ιταλικής Ραδιοφωνίας, την Ορχήστρα Δωματίου Βουδαπέστης κ.ά., Ακουσα από τον Βλαντιμίρ Ασκενάζι να λέει πως «είμαι από τους καλύτερους Ευρωπαίους καλλιτέχνες που έχει παίξει» και η Κρατική Ορχήστρα Αθηνών δεν με είχε καλέσει ποτέ. Φέτος έγινε, αλλά χρειάστηκε να κάνω τον γύρο του κόσμου για να έχω μια απλή πρόταση με την ΚΟΑ από την οποία έχουν περάσει και τόσοι άνθρωποι χωρίς καριέρα.

Υπάρχουν στερεότυπα
Είχα αποφασίσει Ελλάδα να είναι δύο μόνο συναυλίες στο Μέγαρο Μουσικής και τέλος. Ευτυχώς τελευταία εξ αιτίας κάποιων συνεργατών και κυρίως της Μικρής Αρκτου τα πράγματα δείχνουν να αλλάζουν. Βέβαια, υπάρχουν στερεότυπα. Καμιά φορά λέω με φίλους πως αν βγω και πω ως συνθέτης στη χώρα μου πως δεν μου αρέσει ο Μπαχ ή ο Μπετόβεν, θα πουν πως είναι άποψή μου. Αν όμως πω πως δεν μου αρέσει ο Χατζιδάκις ή ο Θεοδωράκης θα ξεσηκωθούν να με φάνε. Να τι δεν καταλαβαίνω στην Ελλάδα, είναι πέρα από τη λογική μου. Θεωρώ ότι όποιος ανεβαίνει στη σκηνή είναι εκτεθειμένος. Δεν υπάρχουν κάποιοι στο μουσικό απυρόβλητο κι άλλοι όχι.

http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_civ_100015_28/06/2009_319998
Raven
Raven
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 7866
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 03/04/2009
http://www.raven-in-fairyland.blogspot.com

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα

29/6/2009, 12:50
laplace έγραψε:ακυρωθηκε η σημερινή ημερα του rockwave
παλι τα εκανε θαλασσα η didi music
κριμα για τον κοσμο που ηρθε απο επαρχια...

Ήθελα να ήξερα, δεν ντρέπονται οι γελοίοι; Τι ετοιμάζουν τέτοιες παραγωγές από την στιγμή που είναι ΑΝΙΚΑΝΟΙ να τις φέρουν εις πέρας; Δεν πρέπει να ξαναπατήσει κανείς σε συναυλίες τους! Mad
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα

29/6/2009, 12:53
Raven έγραψε:
laplace έγραψε:ακυρωθηκε η σημερινή ημερα του rockwave
παλι τα εκανε θαλασσα η didi music
κριμα για τον κοσμο που ηρθε απο επαρχια...

Ήθελα να ήξερα, δεν ντρέπονται οι γελοίοι; Τι ετοιμάζουν τέτοιες παραγωγές από την στιγμή που είναι ΑΝΙΚΑΝΟΙ να τις φέρουν εις πέρας; Δεν πρέπει να ξαναπατήσει κανείς σε συναυλίες τους! Mad
εγω δεν παω παλι σε συναυλια τους! cheers cheers
kitsosmitsos
kitsosmitsos
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9671
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 17/03/2009
http://kitsosmitsos.blogspot.com

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα

29/6/2009, 17:45
Και δεν έβγαλαν πάλι ανακοίνωση εγκαίρως

Αλλά αφήσανε τον κόσμο να πάει ως εκεί και μετά
kitsosmitsos
kitsosmitsos
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9671
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 17/03/2009
http://kitsosmitsos.blogspot.com

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα

29/6/2009, 18:14
Αναβλήθηκε και σήμερα Δευτέρα η τρίτη μέρα του Rockwave λόγω της βροχής που πέφτει στη Μαλακάσα

Αύριο νέα ανακοίνωση
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα

29/6/2009, 18:43
τι εγινε
ολες οι συναυλιες στραβα πανε
scratch
kitsosmitsos
kitsosmitsos
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9671
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 17/03/2009
http://kitsosmitsos.blogspot.com

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα

29/6/2009, 21:07
skouliki έγραψε:τι εγινε
ολες οι συναυλιες στραβα πανε
scratch

Φέτος όλα στραβά πάνε συναυλιακά
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα

29/6/2009, 23:59
ρε κιτσο Laughing Laughing Laughing

αυτο δεν ειπα και εγω Laughing Laughing Laughing
kitsosmitsos
kitsosmitsos
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9671
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 17/03/2009
http://kitsosmitsos.blogspot.com

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα

30/6/2009, 00:36
skouliki έγραψε:ρε κιτσο Laughing Laughing Laughing

αυτο δεν ειπα και εγω Laughing Laughing Laughing

Κακό είναι να επιβεβαιώνω; Smile
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα

30/6/2009, 00:38
μα το ξερω ηδη !! για να το λεω ..δεν ρωτησα lol! lol!
kitsosmitsos
kitsosmitsos
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9671
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 17/03/2009
http://kitsosmitsos.blogspot.com

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα

30/6/2009, 00:51
skouliki έγραψε:μα το ξερω ηδη !! για να το λεω ..δεν ρωτησα lol! lol!

Για το κοινό, αγαπητή μου, για το κοινό Smile
avatar
Μιχάλης
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 501-1000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 551
Φύλλο : Άντρας
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες
Εγγραφή : 19/03/2009
http://www.hiphopmusical.eu

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα

30/6/2009, 19:27
Έχει φτάσει το μεγάλο βράδυ. Όλοι είναι έτοιμοι να υποδεχτούν τις
διάφορες γεύσεις που χάρισαν οι Worms οι Ορθολογιστές οι Giatns ο
Άρτεμης και ο Ευθύμης και φυσικά τα Τιγρέ Σποράκια και οι Ζωντανοί
Νεκροί που δεν χορταίνονται. Ο Κόσμος μας, έκανε
τρελό πανικό και οι ZN έκαναν αυτό που ξέρουν να κάνουν καλλίτερα απ'
όλους... Απολαύστε τις φωτογραφίες από το μεγάλο αυτό event που
αγκαλιάστηκε από τον κόσμο. (ναι, είναι μόνο απο ΖΝ! Όλες

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα - Σελίδα 6 001

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα - Σελίδα 6 014

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα - Σελίδα 6 016

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα - Σελίδα 6 021

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα - Σελίδα 6 022

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα - Σελίδα 6 025

by zitani.de - Επίσημη Ιστοσελίδα των Ζωντανών Νεκρών
Eltha
Eltha
Moderator
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 100 νέα θέματα )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Παιχνιδιών
Βραβείο Παιχνιδιών ( άνοιξε ενα νέο θέμα - παιχνίδι )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 24383
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 16/03/2009

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα

1/7/2009, 10:50
Ιδιαίτερα υπερήφανος για τη συναυλία που θα δώσει για το περιβάλλον απόψε στο Καλλιμάρμαρο Στάδιο, δήλωσε ο Σάκης Ρουβάς κατά τη διάρκεια συνέντευξης Τύπου.
«Το περιβάλλον είμαστε εμείς. Είναι το σώμα μας, είναι το σπίτι μας» τόνισε ο δημοφιλής τραγουδιστής.

In.gr
avatar
Μιχάλης
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 501-1000 σχόλια )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 551
Φύλλο : Άντρας
Ασχολίες : Πολλές και διάφορες
Εγγραφή : 19/03/2009
http://www.hiphopmusical.eu

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα

4/7/2009, 16:15
Η ΖΝ σχολή προκαλεί για άλλη μια φορά,ένα δείγμα για το τη θα επακολούθηση
Στην πιπα σας εχουμε καριοληδες ζιτα νιτα για αυτο σκασε μωρη ζν σχολη παλια σχολη
απο το 1997 και αυτο αρκει Μηδενιστης Τακι Τσαν Χαρμανης Κατα Υπο σε καθε μικρο mc
διχνω τι θα πει ραπ αληθινο 100%

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα - Σελίδα 6 014

Από την επίσημη ιστοσελίδα των ΖΝ
kitsosmitsos
kitsosmitsos
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9671
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 17/03/2009
http://kitsosmitsos.blogspot.com

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα

7/7/2009, 09:55
Αύριο στο Αλκαζάρ μεγάλη συναυλία Scorpions και Βασίλης Παπακωνσταντίνου Smile
laplace
laplace
Banned
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Θεμάτων
Βραβείο Θεμάτων ( 50 νέα θέματα )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9677
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 19/03/2009
http://magicrobot.blogspot.com/

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα

7/7/2009, 10:51
χθες 40.000 κοσμος καραισκακη..χαμος..σκορπιονς-παπακωνσταντινου..ηταν να παω αλλα...
vanity
vanity
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Μηνύματα : 34
Φύλλο : Θηλυκό
Εγγραφή : 01/07/2009

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα

7/7/2009, 11:30
BACK, GOD FORBID, INTO THE MONKEY CAGE!!!
Πέρασαν 11 χρόνια από το χωρισμό τους αλλά οι Mike Bordin, Roddy Bottum, Bill Gould, Jon Hudson και Mike Patton είναι και πάλι μαζί. Οι Faith No More θα είναι εδώ στις 10 Αυγούστου (μάλλον στο Λυκαβηττό).
Αυτό θα πει χαμός...
kitsosmitsos
kitsosmitsos
Member
Βραβείο Εγγραφής
Βραβείο Εγγραφής για πάνω απο 3 χρόνια
Βραβείο Μηνυμάτων
Βραβείο Μηνυμάτων ( 5001 + σχόλια )
Βραβείο Ψηφοφορίας
Βραβείο Ψηφοφορίας ( άνοιξε μια νέα ψηφοφορία )
Βραβείο Συμμετοχής
Βραβείο Συμμετοχής ( σε 100 θέματα )
Μηνύματα : 9671
Φύλλο : Άντρας
Εγγραφή : 17/03/2009
http://kitsosmitsos.blogspot.com

Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα - Σελίδα 6 Empty Απ: Μουσικα Νεα / Μουσικη ατζεντα

16/7/2009, 15:30
Σήμερα στο θέατρο Badminton η ορχήστρα του Compay Segundo θα παρουσιάσει κουβανέζικα τραγούδια

Από τους αγαπημένους ήχους
Επιστροφή στην κορυφή
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης